Retouch fotky Adama Ondry

Brand, digitál, lezecké a partnerské projekty i zvýšení povědomí o hvězdné kariéře čtyřnásobného lezeckého mistra světa, olympionika, lamače rekordů a velkého sympaťáka Adama Ondry patří mezi práce, které může hlava Freelance Core Honza Verner zařadit do kategorie “za odměnu”.

Kdo neinovuje, jako by nebyl

Platí to i pro zavedené značky, mezi které jeden z nejlepších lezců na obtížnost na světě 100% patří. Jsme proto rádi, že se nám povedl retouch fotografie, který nově zdobí oficiální vozidlo Adama Ondry Mercedes-Benz třídy V.

Adam Ondra nový vůz

Unikátní fotografii pořídil španělský fotograf Bernardo Gimenez. Propagaci značky Adam Ondra přispívá svým navýsost kreativním přístupem, a není sám. Ani další fotograf Petr Chodura nebo špičkový kameraman Jan Vogl, kteří mají v týmu Freelance Core zaměřeném na produkci své nenahraditelné místo, se nebojí výšek. 

I překlopení fotografie do vektorové grafiky – retouch – tak, aby se dala přenést jako polep na vozidlo chtělo odvahu specialisty. Je jím zástupce naší grafické sekce Petr Dvořák. Přes počáteční obavy se s úkolem, jehož výsledek bude zdobit silnice Evropy nějaký ten pátek, vypořádal perfektně.

Fotku jsem nechtěl prohánět přes filtry nebo ručně překreslovat. Obvykle se používá desaturace nebo různé efekty. Převod na kresbu je sice standardní postup, v tomto případě bylo ale třeba něco citlivě dokreslit a něco zase odmazat. Ač jsem se toho na začátku bál, výsledek je velice dobrý. Fotka byla problematická, protože obsahuje spoustu kamene a stínů a ořezy byly složitější. Nakonec to dopadlo dobře. U podobných procesů, kdy je na začátku fotka, je výsledek vždycky nejasný. Tady se to povedlo.

Adam Ondra - Mercedes-Benz

Marketing, produkce i školení pod jednou střechou

Za každým velkým úspěchem je práce mnoha lidí, kteří se vzájemně doplňují. Tu naši najdete pod hlavičkou Freelance Core. Jsme kolektiv expertů online marketingu s přesahem do produkce multimédií, event managementu a PR.

Zaměřujeme se na profesionální marketingové služby, foto, grafiku, video a animace i reklamní podporu firem, institucí, podnikatelů a organizací

Neváhejte nás kontaktovat.

Mgr. Lukáš Jan Bednařík

Copywriting & Emailing

E-mail: lukas@freelancecore.com

LI: Lukáš Bednařík

FB: Lukáš Jan Bednařík

IG: @lukasbednarik

68